Чергове засідання Ради морського порту Рені відбулось 24.02.2021 року в онлайн-режимі (шляхом відео-конференції). Було обговорено ряд важливих питань.

Першочергово, проаналізували роботу Ренійської філії ДП «АМПУ» та Портових операторів за ІV квартал 2020 року та за 2020 рік. Обговорили план вантажопереробки на 2021 рік. Зазначили, що основними факторами, які вплинули на невиконання загального плану вантажообігу, є: введення у зв’язку із несприятливими умовами (посухою) тимчасового мораторію на вивіз зернових з території  Молдови; незатребуваність хімічних, мінеральних добрив на ринку з причини посушливих погодних умов.

Згідно аналізу вантажообігу портових операторів позитивну динаміку у IV кварталі 2020 року у порівнянні з відповідним періодом минулого року показали по перевантаженню: хімічних добрив – ПП «Рені Ліс»; зернових та інших сипучих вантажів – ПП «Ларус Шіппінг». По іншим портовим операторам спостерігається зниження показників вантажообігу у порівнянні з IV кварталом минулого року.

В ході засідання також був обговорений Стан виконання Плану розвитку  Ренійського морського порту на коротко- (5 років), середньо- (10 років) та довгострокову (25 років) перспективу.

Наступним, було розглянуто проєкт Обов’язкових постанов по морському порту Рені. В обговоренні важливого питання на нараді зробили висновок, що внесення запропонованих змін до проєкту Обов’язкових постанов по морському порту Рені вважати доцільними.

Засідання завершилось обговоренням деяких проблемних питань та пропозицій щодо покращення діяльності морського порту Рені.